Anna Knoulichová se začala věnovat hře na klavír v šesti letech na ZUŠ Havlíčkova v Pardubicích ve třídě Inny Tolmačové. Od osmi let se pravidelně účastnila celostátních i mezinárodních soutěží, kde získávala přední ocenění – Prague Junior Note (2. cena), Amadeus (2. cena), Mládí a Bohuslav Martinů (1. cena), Virtuosi per musica di pianoforte (2. cena) a Music Seasons in Copenhagen (2. cena). Věnovala se také komorní hře, spolu s triem dvakrát zvítězila v celostátním kole soutěže ZUŠ.

V roce 2016 nastoupila na Pražskou konzervatoř do třídy Veroniky Böhmové, od třetího ročníku studovala pod vedením Evy Boguniové a Martina Kasíka. Během studia na konzervatoři se zúčastnila několika soutěží - Broumovská klávesa (3. cena), Brněnská klavírní soutěž (1. cena), Gustav Mahler Prize Piano Competition (2. cena) a stala se laureátem Mladého klavíru Pražské konzervatoře. V roce 2022 získala první cenu na italské soutěži Orbetello Piano Competition.

Absolvovala mistrovské kurzy u A. Kouyoumdjiana či I. Kahánka, největším úspěchem byla účast na klavírních kurzech pořádaných Académie musicale de Villecroze ve Francii, které vedl Louis Lortie. Od letošního roku pod vedením Martina Kasíka ve studiu pokračuje na Akademii múzických umění v Praze.